Studentská rada

Studentská rada je samostatným orgánem žáků Střední školy služeb a podnikání, Ostrava-Poruba, příspěvkové organizace. Členy studentské rady jsou zvolení zástupci žáků jednotlivých oborů vzdělání a ročníků v daném školním roce.

Činnost studentské rady

Studentská rada se schází dvakrát za rok. Monitoruje problémy žáků školy a hájí jejich zájmy. Informuje je o důležitých změnách a termínech, reprezentuje školu, podílí se na kontinuálním zlepšování studia a také na celkovém vývoji a rozvoji školy. Studentská rada předkládá vedení školy návrhy studentských projektů (setkání studentů, společenské akce, sportovní akce atd.) a následně se podílí na jejich realizaci. Z jednání studentské rady pořizuje zapisovatel záznam, který po zpracování odevzdává v elektronické podobě řediteli školy. Zástupci jednotlivých tříd informují své spolužáky o průběhu zasedání a výsledcích jednání rady.

Cíle studentské rady

• podporovat spolupráci mezi žáky a vedením školy
  • působit proti všem projevům diskriminace a nespravedlnosti ve škole
  • podporovat studentské aktivity